Saç Ekim

Saç Ekim Yöntemleri

FUE

Fue yöntemli saç ekim metodu, dünyada en sik kullanilan ve belirlenen donör bölgenin saglikli kök hücrelerinin 1 milimetre veya daha hassas çapta son teknoloji materyaller araciligiyla isleme alinip, saç eksigi bulunan bölgeye uygulanmasi neticesinde gerçeklestirilen bir saç ekim metodudur. Kökler, donör bölgeden tek tek alinarak saç eksigi bulunan bölgeye entegre edilir. Operasyon sirasinda ve sonrasinda deri üzerinde herhangi bir kesi islemi yapilmamasi dolayisiyla çizgi veya dikis izi birakmaz, kalici ve dogal görünümlü bir sonuç vizyonuyla hijyenik ortamda Met Hair titizligi ve hassasiyetiyle uygulanir.

PRP (Platelet Rich Plazma) SAÇ KÖKÜ TEDAVISI

PRP, saç ekimi sonrasi saç köklerinin güçlendirilmesi ve saç sikliginin arttirilmasi için uygulanan bir saç kökü tedavi metodudur. Cerrahi islem içermemesi sebebiyle siklikla tercih edilen bir yöntem olan PRP, özellikle Batili ülkelerin laboratuvarlarinda yüksek basari orani kanitlanmis olup, çeyrek asirdir kullanilan bir tedavi yöntemidir.
PRP NASIL UYGULANIR ?
PRP saç kökü tedavisi metodunda, saç ekimi islemi esnasinda kisiden 8-10 cc miktarinda kan alinir. Alinan kanin, kirmizi ve beyaz hücrelerin ayristirilmasi islemine tabi tutulmasinin ardindan trombosit yogunlugunun arttirilmis kismi elde edilir. Elde edilen zengin içerikli kan, sorunlu bölgeye uygulanir ve dogal saç büyüme hizi ve kalitesi arttirilarak basarili sonuç elde edilir.

SAÇ MEZOTERAPISI

Mezoterapi, saç derisine uygulanan takviye vitamin ve ilaç uygulamasidir. Saç dökülmesini önleyici, hala canli olan zayif saç köklerinin güçlenmesi ve saglikli saç uzamasini saglayici etkisi bulunan bir ilaç tedavisidir.
SAÇ MEZOTERAPISI NASIL UYGULANIR ?
Mezoterapi, mikro ignelerin steril titizlikle hastanin saç derisine hijyenik biçimde belirli araliklarla batirilmasi ve uygun görülen saç derisini ve kökünü besleyici ilacin hastaya enjekte edilmesi ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Deriye uygulanan ilaç sorunlu bölgeye intikal eder ve onarir. Islem sirasinda ve sonrasinda lokal agri veya aci hissi yasanmamasi dolayisiyla igne fobisi olanlarin dahi yillardir tercih ettigi bir islem olan saç mezoterapisi Met Hair uzmanligi ile hastalarimizin memnuniyetine ve takdirine mazhar olmustur.

CHOI/DHI SAÇ EKIMI

En yeni saç ekim metodu olan CHOI/DHI saç ekim metodu, teknolojinin nimetlerinden en çok yararlanilan saç ekim yöntemidir. Halk arasinda ”Kalem” teknigi olarak da bilinen saç transferi islemidir.
CHOI/DHI SAÇ EKIMI NASIL UYGULANIR ?
Bilgisayar destekli ortamda hastanin saç analizi yapilarak saç tellerinin yapisi, kalitesi, saç dökülme potansiyeli ve ekilebilecek greft sayisi hesaplanir. Medikal kalemlerle saç derisinde bosluk olan yerlere greftlerin (dokuyu nakletme islemi) açilari ve yönleri ayarlanarak tek tek yerlestirilmesi ile kanal açilmadan (deride kesme islemi uygulanmadan) nakledilir.
Nakil islemi sirasinda veya sonrasi herhangi bir yara, kesik izi gibi hastanin dis görünüsünde herhangi bir olumsuz durum söz konusu olmamaktadir. Hasta günlük yasamina kaldigi yerden devam edebilir. Hassasiyet ve uzmanlik gerektiren bir yöntem olmasi dolayisiyla Met Hair, bu alanda en sik tercih edilen saç kliniklerinden biridir.

PRP NASIL UYGULANIR ?
PRP saç kökü tedavisi metodunda, saç ekimi islemi esnasinda kisiden 8-10 cc miktarinda kan alinir. Alinan kanin, kirmizi ve beyaz hücrelerin ayristirilmasi islemine tabi tutulmasinin ardindan trombosit yogunlugunun arttirilmis kismi elde edilir. Elde edilen zengin içerikli kan, sorunlu bölgeye uygulanir ve dogal saç büyüme hizi ve kalitesi arttirilarak basarili sonuç elde edilir.

ROBOTIK SAÇ EKIMI

Robotik saç ekimi gelisen teknolojinin en son çikardigi ürünlerden olan ve hata payini minimize eden, programlanmis, hassasiyeti yüksek robot ve uzman ekibin koordineli çalistigi bir saç ekim metodudur.
ROBOTIK SAÇ EKIMI NASIL UYGULANIR ?
Robotik saç ekimi 3 asamada gerçeklesmektedir. Cerrahi Robot, uzman kontrolünde, öncelikle saç köklerinin kalitesinin ömür boyu korundugu donör bölgeden (ense) saç köklerinin toplanma islemini gerçeklestirir.
Ikinci asama olarak donör bölgeden alinan saç köklerinin yerlestirilmesi için gerekli olan, açiklik/bosluk bulunan alanda kanal açilma islemini uzman kontrolünde yapan cerrahi robot, son asamada ise alinan saç köklerinin kanallara tek tek yerlestirilmesi islemini de uzman kontrolünde gerçeklestirir.
ROBOTIK SAÇ EKIMI AVANTAJLARI NELERDIR ?
Teknolojinin gelismesiyle birlikte insan yasami birçok alanda kolaylasmistir. Bu alanlarin basinda da saglik gelmektedir. Robotik saç ekiminin manuel ekime göre büyük avantajlari bulunmaktadir.
Bunlardan birincisi, uzmanlar donör (ense) bölgeden alinan saç köklerinin çikis yönünü manuel islemlerde göremezken, robotik saç ekiminde robot saç kökünün çikis yönünü algilayip hesaplayabilir ve bu hesaplama neticesinde hiçbir saç kökü zahiyati vermeden arzu edilen bölgeye hata payi olmadan yerlestirebilir.
Diger bir avantaji ise donör bölgeden robot kullanmadan manuel olarak alinan saç kökleri ne kadar uzman olunsa da nihayetinde insan eliyle ve çiplak gözle alinmasi dolayisiyla düsük, orta ve yüksek kaliteli olarak degisebilen bir saç kökü toplama islemi yapilir. Robotik saç ekiminde ise programlanan robotun hata payi sifir olmasindan kaynakli olarak kusursuz bir saç kökü toplama islemi yaptigindan alinan saç kökleri her zaman en yüksek kalitede toplanir.

PERKÜTAN SAÇ EKIMI

Perkütan saç ekimi, donör bölgeden alinan greftlerin (dokuyu nakletme islemi) açiklik/bosluk bulunan alana her greft için küçük delikler açilarak nakledilmesi islemidir. Uygulanan solüsyon nedeniyle islem yapilan bölgede çok küçük kabuklanmalar olabilmektedir fakat iyilesme süreci en hizli metodlardan biri olmasi dolayisiyla kabuklanmalar 2-3 gün içerisinde tamamen yok olup eski halini almaktadir. Yöntemin en önemli avantajlarindan biri de saç çikisinin ve görüntüsünün dogal olmasidir. Bu açidan da günümüzde siklikla tercih edilen yöntemlerden biridir.
PERKÜTAN SAÇ EKIMI NASIL UYGULANIR ?
Perkütan saç ekiminde ense bölgesinden toplanan greftler, tekli, ikili ve üçlü kökler olmak üzere ayrilir. Ayrilan greftler slit tarzinda kesiler yapilmadan açiklik/bosluk bulunan bölgeye mikro delikler açilmak suretiyle özel aparatlarla yerlestirilir. Her saç kökünün yapisina göre delik açilir ve yapisina uygun yön verilir. Tek seansta 1300-1400 civarinda greft ekimi yapilabilir.

REGENERA ACTIVA / OTOLOG MIKRO GREFT

Regenera Activa ya da diger adiyla Otolog Mikro Greft, kisinin kendi kök dokularindan alinan numunelerin belirli islemlerden geçirilerek hazirlanan ve saç kökünü güçlendiren multipotent hücrelerin, ihtiyaç duyulan bölgeye uygulanarak, zayif ve güçsüz kökleri güçlendirerek parlak, saglikli ve kaliteli saçlarin çikmasini saglayan özel islemdir.
REGENERA ACTIVA / OTOLOG MIKRO GREFT NASIL UYGULANIR ?
Hastanin kendi saç yapisindan alinan numune, özel filtrelerden geçirilerek multipotent hücreler hazirlanir. Süspansiyon haline getirilip ekim yapilan bölgeye enjekte edilir. Donör bölgenin kök hücrelerinin zayif oldugu ve haliyle saç ekim kalitesinin düsecegi durumlarda da çok faydali olmaktadir. Çünkü bu yöntem donör bölgelere de uygulanabilir oldugundan saç ekim islemi öncesinde daha basarili sonuç alinmasi vizyonuyla da uygulanabilmektedir. Uygulama sonrasinda özel bir bakim ya da kontrol gerektirmemesi dolayisiyla günlük hayata dönüs, islem bitiminde olabilmektedir.

  Call Now Button
  Konuşmayı aç
  Sanırım yardıma ihtiyacın var?
  Selam,
  Methair sitesine hoş geldiniz. Şu an "Saç Ekim" adlı bölümdesiniz.
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?